Nekonečné hierarchie Bohů Stvořitelů - 2. díl - Hierarchie

16. 08. 2019 19:20:42
V tomto článku popisuji nutně existující nekonečnou hierarchie Bohů Stvořitelů a možné paralelní hierarchie Bohů Stvořitelů.

V minulém článku Nekonečné hierarchie Bohů Stvořitelů - 1. díl - Úvod jsem porovnal stvoření světa dle knihy Genesis s tím, jak náš vesmír vznikl, se vyvíjel a vyvíjí dle současné kosmologie.

Filosofické důkazy existence Boha Stvořitele

V článku jsem též uvedl filosofické důkazy Boha Stvořitele. Tyto důkazy jsou důkazy kruhem a vycházejí z toho, že svět kdysi nebyl, a jelikož vznikl, tak jej někdo musel stvořit a toho někoho pak nazývají Bohem Stvořitelem. Kruh je tady v tom, že autoři důkazu předpokládají, že svět někdo musel stvořit a pak to dokážou. Tento "důkaz" má mnoho verzí, například, že vše musí mít příčinu. Tudíž i vznik světa musí mít svou příčinu a Bůh Stvořitel je zde ta příčina.
Autoři tohoto důkazu, aniž by to zmínili, vylučují, že svět mohl vzniknout velkým třeskem, že možná existuje hyper-vesmír s paralelními světy, odkud se něco přesunulo těsně před velkým třeskem do našeho vznikajícího vesmíru, atd. Pro autory tohoto "důkazu" je Bůh nadpřirozená bytost.

Shrnuji, co je základem těchto důkazů. Jsou to dva axiomy, postuláty.

  1. Pokud něco existuje, tak to muselo někdy vzniknout.
  2. Pokud něco někdy vzniklo, tak to musel někdo vytvořit nebo stvořit.

Na základě těchto dvou postulátů můžeme velmi snadno definovat nekonečnou hierarchii Bohů Stvořitelů.

Nekonečná hierarchie Bohů Stvořitelů

Náš vesmír existuje. Dle axiomu 1 tedy musel někdy vzniknout. Dle axiomu 2 musel být někým stvořen. Nazývejme tohoto stvořitele BůhStvořitel0 ((Čteme: Bůh Stvořitel nula). Toto je vlastně běžný filozofický důkaz existence našeho běžného Boha Stvořitele. My však můžeme pokračovat, proč bychom nemohli?

BůhStvořitel0 existuje. Dle axiomu 1 tedy musel někdy vzniknout. Dle axiomu 2 musel být někým stvořen. Nazývejme tohoto stvořitele BůhStvořitel-1 (Čteme Bůh Stvořitel mínus 1). Atd. atd.

To atd. atd můžeme popsat rekurzivním vzorcem takto: Pro n>0 předpokládejme, že BůhStvořitel-n existuje. Dle axiomu 1 tedy musel někdy vzniknout. Dle axiomu 2 musel být někým stvořen. Nazývejme tohoto stvořitele BůhStvořitel-(n+1) (Čteme Bůh Stvořitel mínus (n+1)).

Definovali jsme tedy tyto Bohy Stvořitele:

  • BůhStvořitel0 (Čteme: Bůh Stvořitel nula),
  • BůhStvořitel-1 (Čteme Bůh Stvořitel mínus 1),
  • BůhStvořitel-2 (Čteme Bůh Stvořitel mínus 2),
  • BůhStvořitel-3 (Čteme Bůh Stvořitel mínus 3),
  • atd.

Bohy stvořitele indexujeme negativními čísly. To odpovídá časovému průběhu stvořování Bohů Stvořitelů. Čím vyšší n, tím dříve byl BůhStvořitel-n stvořen.

Mnozí věřící asi teď namítnou, že jejich Bůh Stvořitel (tj. Bůh z knihy Genesis) je věčný, vždy byl a vždy bude. Vím, že to je jejich dogma. Mně však platnost tohoto dogmatu nepřipadá přijatelná. Pokud by jejich Bůh Stvořitel, v naší terminologii BůhStvořitel0, vždy existoval, tak se ptám, co tedy celou tu věčnost dělal. Náš vesmír zas tak dlouho neexistuje, proti věčnosti je to skoro nic. Vím, že před tím než stvořil náš svět, jak je popsáno na začátku knihy Genesis, tak stvořil anděly, elfy a jiné éterické bytosti. Měl s tím trable, které se musel snažit řešit, někteří andělé padli a stali se z nich nekalé živly: ďáblové a podobně.
Nezdá se mi přijatelné, že by Bůh Stvořitel vždy existoval a za celou tu dobu stvořil jen pár elfů, andělů atd. a jeden vesmír, i když z naší perspektivy nesmírně velký a z naší perspektivy již velmi dlouho existující vesmír.

Shrnutí

Na základě postulátů 1 a 2, jsme dokázali, že existuje nekonečná hierarchie Bohů Stvořitelů BůhStvořitel0, BůhStvořitel-1, BůhStvořitel-2, BůhStvořitel-3, atd. Tato hierarchie vlastně tvoří rodokmen našeho BohaStvořitele0.

Možná rozšíření dokázané hierarchie Bohů Stvořitelů

Bylo by velmi divné, kdyby každý Bůh Stvořitel stvořil pouze jednoho Boha Stvořitele. Například Bůh Stvořitel-17 jich možná stvořil pět (mezi nimi BohaStvořitele-16, pra-pra-...předchůdce našeho Boha stvořitele) a čtyři z nich stvořili minimálně jednoho dalšího Boha Stvořitele. Pátý z nich si užíval Božského života a žádného Boha Stvořitele nestvořil.

Podobně je to asi i se světy (vesmíry). Proč by každý Bůh Stvořitel měl stvořit pouze jeden svět. Klidně jich mohl stvořit konečně nebo nekonečně mnoho.

Také není jisté, že náš svět, náš vesmír, je jediný svět, který náš Bůh Stvořitel stvořil. Zdá se mi logické, že jich stvořil více a možná ještě nějaké stvoří. Možná náš Bůh Stvořitel již stvořil svého potomka BohaStvořitele+1, možná jich stvořil již i více.

A to není ještě zdaleka všechno. Nepřekvapilo by mne, kdyby kromě hierarchie Bohů Stvořitelů, kterou jsem dosud popsal, existovalý paralelně jiné hierarchie Bohů Stvořitelů. Dosud popsaná hierarchie obsahuje pouze blízké nebo vzdálené příbuzné našeho Boha Stvořitele. Ne všichni Bozi Stvořitelé jsou asi navzájem příbuzní.

Obdržely jsme tedy obrovské nekonečné paralelní hierarchie Bohů Stvořitelů a též obrovské nekonečné soubory paralelních světů. Trochu se to podobá paralelním světům ze současné kosmologie.

Myslím si, že platí
Axiom 3: Vše co jednou vzniklo, tak také jednou zanikne.

Na základě toho axiomu můžeme dedukovat, že každý Bůh Stvořitel jednou zemře, zanikne. Moc by mne překvapilo, kdyby například BůhStvořitel-128 ještě existoval. :-)

Dodatek 16.8.2019 23:59 Jak chápat čas.

Již dva diskutéři v diskusi projevili, že nepochopili jak chápat čas v tomto článku. Pro konstrukci nekonečné hierarchie Bohů Stvořitelů, čas nepoužívám. Bohy Stvořitele indexuji zápornými přirozenými čísly. Pouze ve vysvětlivkách říkám, abych to čtenáři přiblížil, že ta záporná čísla odpovídají průběhu stvořování Bohů Stvořitelů. Tj. že například BůhStvořitel-12 byl stvořen dříve než BůhStvořitel-11. To nemá nic společného s naším vesmírným časem, náš Bůh Stvořitel, ani náš Vesmír, ani naše Země v té době neexistovaly. Je to čas věčnosti nad všemi Bohy Stvořiteli. Musíte se, stejně jako jsem to udělal během psaní tohoto článku já, přenést do nad-Božských sfér věčnosti a zároveň do nad-Božského hyper-super-prostoru.;-)
PS. Původně jsem to nechtěl napsat takto explicitně, teď to však pro jistotu píši: Neberte prosím tento můj článek příliš vážně. Vždyť, jak jsem napsal, ten filozofický důkaz existence Boha Stvořitele jako důkaz (protože je to důkaz kruhem) neuznávám. Má konstrukce nekonečných hierarchií Bohů Stvořitelů je pouze dotažením tohoto filozofického "důkazu" existence Boha Stvořitele. Neříkám ad absurdum, i když výsledek se může zdát někomu absurdní. :-)

Odkazy a související články

Nekonečné hierarchie Bohů Stvořitelů - 1. díl - Úvod okaz ještě změnit, dát odkaz na publikovaný článek
Starý zákon, Online Bible, překlad 21. století
Biblenet.cz Genesis
Genesis Wikipedie
Paralelní světy (vesmíry), Wikipedie
Velký třesk, Wikipedie

Jiří Podolský: Kosmos jako celek - co o něm dnes víme?

Obrázek v článku a u perexu

Děkuji kolegu blogerovi Janu Řeháčovi, že mi (v diskusi pod jeho článkem) povolil použít obrázek, který umístil v článku Cesta do hlubin fraktálovy duše IX

Autor: Jaroslav Chudáček | pátek 16.8.2019 19:20 | karma článku: 20.36 | přečteno: 332x

Další články blogera

Jaroslav Chudáček

Americké námořnictvo přiznalo existenci UFO's

Médii včera proběhla zajímavá zpráva, která sice nejasnosti o UFO ́s a ufounech nijak nevyřešila, ale snad odstraní tabu, které se tohoto tématu týká.

19.9.2019 v 10:22 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 546 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Blesková zpráva - k brexitu bez dohody asi nedojde

Dnes se v Dolní komoře britského parlamentu jedná o návrhu zákona, který britské vládě zakáže provést tzv. tvrdý Brexit, t.j. brexit bez dohody. Zdá se, že zákon bude v Dolní komoře schválen.

4.9.2019 v 20:43 | Karma článku: 19.91 | Přečteno: 372 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Skandální chování Donalda Trumpa k Dánsku

Donald Trump je mírně řečeno kontroverzní politik. Má své příznivce i odpůrce. Dle mne má dobré i špatné stránky. Jeho chování se dle mne však stále jen zhoršuje.

21.8.2019 v 13:55 | Karma článku: 23.61 | Přečteno: 634 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Breaking News - Plavba svaté Gréty

Podávám zaručené a na webu dobře ověřitelné nejnovější zprávy z plavby Gréty Thunbergové do New Yorku.

19.8.2019 v 15:53 | Karma článku: 33.36 | Přečteno: 1726 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Jaroslav Chudáček

Americké námořnictvo přiznalo existenci UFO's

Médii včera proběhla zajímavá zpráva, která sice nejasnosti o UFO ́s a ufounech nijak nevyřešila, ale snad odstraní tabu, které se tohoto tématu týká.

19.9.2019 v 10:22 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 542 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč padají kroupy spíš přes den a ne v noci?

Zamysleli jste se někdy nad tím, že kroupy padají většinou jen ve dne a téměř nikdy v noci? Jak je to možné? (délka blogu 5 min.)

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 21.43 | Přečteno: 345 | Diskuse

Jan Fikáček

Nevědecké pohádky moderní vědy I - nekonečno

Fyzika se dostává extrémně daleko od našeho přirozeného světa, a tím se ocitá v oblasti záhad, které je hodně těžké pochopit. Nejednou si s nimi neporadí i ti největší géniové. Pak je ale velmi důležité vyloučit prosté chyby.

16.9.2019 v 9:07 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 1604 | Diskuse

Dana Tenzler

Co si počít, když jste zapomněli, kde máte svou atomovou bombu?

“Kam jsem to jenom dal(a)?” je velice napínavá otázka. O to napínavější, když je ztraceným předmětem... atomová bomba. (délka blogu 10 min.)

16.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 25.42 | Přečteno: 681 | Diskuse

Zdenek Slanina

Fraška na UPOL připomíná, že ochrana akademických whistleblowerů u nás neexistuje záměrně

Univerzita v Olomouci není jen jednou další institucí, kde se provalila hniloba akademických nepřístojností. Stejně jako jinde se tam ani neřešila ochrana akademických whistleblowerů, neb nebyla žádoucí. Naopak nežádoucí byli oni.

15.9.2019 v 15:33 | Karma článku: 30.42 | Přečteno: 5030 |
Počet článků 205 Celková karma 23.78 Průměrná čtenost 1169

Matematik, logik a informatik. Vystudoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy university v Praze (RNDr. a CSc.). Od roku 1977 žije v Nizozemsku. Zde pracoval ve výzkumu, jako docent informatiky na univerzitě a v softwarovém průmyslu.
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
 

Locations of visitors to this page

 

Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz