Bez práce koláče - snadno a rychle

10. 11. 2018 18:03:41
Barbora Strýcová ve Fed Cupu právě porazila Sofii Keninovou 6:7, 6:1, 6:4. V první setu vedla, nakonec v něm dopustila tie break, který prohrála. Následující sety bojovnice Barbora však již bez velkých problémů vyhrála.

Rozhovor s Barborou po utkání je zde.

Jak sázet na tenistky

Opět se ukázalo, že tenistky jsou často labilní, dovedou prohrát již jasně vyhrané sety nebo zápasy a též vyhrát jasně prohrané sety nebo zápasy. Mužům se to pochopitelně také někdy stává, ale méně častěji.

Pro sázkaře to má výhodu, že si u známých labilních typů, jako jsou Petra Kvitová, Karolína Plíšková atd., mohou během utkání on-line ve výhodném kurzu trochu vsadit na tu, která právě prohrává a těšit se na to, že se zápas otočí. Často to vyjde. Kolikrát již Petra nebo Karolína prohrály jasně vyhraný zápas nebo vyhrály zápas, který dost jasně prohrávaly.
Ještě jednou podrobně: Takže u těchto tenistek, byť je to vždy riskantní, se vyplácí trochu vsadit na tu tenistku, která právě prohrává. V té době je kurz na její výhru vysoký. A pravděpodobnost, že nakonec zápas vyhraje u takovýchto tenistek není tak malá, jak by se dle momentálního kurzu sázek mohlo zdát. Sázkařů, kteří takto uvažují, je však více, takže vzrůst kurzu těch prohrávajících tenistek není tak rychlý. Ne všichni to však vědí a proto si myslím, že se tato strategie sázení u těchto labilních tenistek statisticky vzato může vyplácet.
Dnes, kdo si okamžitě po prvním setu, který Barbora prohrála, na Barboru vsadil, získal dobrý kurz. Jelikož Barbora nakonec utkání vyhrála, tak v tomto kurzu vyhrál. Barbora i po prvním setu však stále byla pro mnoho lidí favoritkou a v druhém setu se rychle dostala do vedení, takže ten maximální kurz na ní dnes netrval dlouho a nebyl příliš vysoký. Někdy však dochází k tomu, že v ženském tenisu kurz stoupne na více než na 3:1 pro hráčku, která nakonec zápas vyhraje.

Nemám ve zvyku sázet a používat sázkové kanceláře. Jednou jsem však během myslím Wimbledonu si na několik utkání vsadil. Například na utkání Petry Kvitové s Venus Williams. Stav utkání se několikrát otočil. Vždy jsem si ve výhodném kurzu trochu vsadil na tu, která právě prohrávala. Byla to gamblerská legrace. Nakonec jsem se dostal do situace (protože na tu právě prohrávající byly někdy kurzy dost nad 2:1), že ať vyhraje, kterákoliv z nich, tak vyhraji. Takže jsem se dále mohl v klidu dívat na utkání v televizi a něco jsem vyhrál. :-)

V následujících utkáních jsem sázky někdy prohrál někdy vyhrál. Tak jsem toho nechal. Nesázel jsem nikdy moc, a případná výhra mi vlastně za ztracený čas nestála. Byl to však zajímavý zážitek. Člověk se při sázení nikdy nesmí ohlížet na to, komu fandí, ale musí se snažit šance hodnotit objektivně a realisticky.

Fandové mluví optimisticky, sázejí však realisticky

Před zhruba dvaceti lety hrálo Nizozemsko s Českem často v kvalifikacích na MS nebo ME ve fotbale. A též na ME v Portugalsku a Nizozemsku jsme byli s Nizozemskem ve skupině. Žiji již léta v Nizozemsku, tehdy jsem byl členem běžecké (rekreační) skupiny místního atletického oddílu, kde se ta utkání před i po hodně probírala. Nizozemci před utkáním většinou říkali, že vyhraje Nizozemsko a Češi na internetu často psali nebo alespoň doufali, že vyhraje Česko. Napadlo mne, zda bych na tom nemohl bez rizika vydělávat a vsázet si u nizozemské sázkové kanceláře na výhru Česka a u české kanceláře na výhru Nizozemska. Očekával jsem, že Nizozemci spíš budou sázet na výhru Nizozemska a tudíž kurz na výhru Česka bude v Nizozemsku lepší a že v Česku to bude naopak. Po shlédnutí kurzů na internetu jsem milí čtenáři zjistil, že jsem se mýlil. Kurzy v NL byly podobné jako kurzy v ČR. Fanoušci hodně optimisticky mluví a fandí vlastním týmům, ale v sázení jsou realističtější a opatrní, což jim schvaluji. Je však možné, že bookmakeři sázejí objektivně a ve velkém a tím kurzy ovlivňují.

Závěr

Název článku měl znít "Bez práce koláče - snadno a rychle, ne však jistě" :-)

Takže nikomu sázení nedoporučuji. Sázkař sice může vyhrát, častěji však prohraje. Sázení člověku zabírá čas, který je možno využít lépe. Největší nebezpečí je, že sázení člověk může propadnout a stát se na něm závislým.

Mé další články v rubrice sport jsou zde .

Dodatek 10.11.2018 20:42 - Česko utkání vede 2:0

Bojovná Bára tedy utkání vyhrála. V následujícím utkání sympatická Kateřina Siniaková porazila bez velkých zvratů 6:3, 7:6 Alison Riskeovou. Takže Česko nyní vede proti USA 2:0.
Tím by mělo být rozhodnuto o tom, že Česko letos Fed Cup vyhraje a to po šesté za posledních osm let. I kdyby Češky zítra oba zbývající singly prohrály (což neočekávám), tak závěrečný debl by měly vyhrát světové jedničky Siniaková, Krejčíková. Jisté to však není. Tenis je přece jen hra s kulatým míčkem. Uvidíme, je to jenom sport. :-)

Dodatek 11.11.2018 16:15 - Česko finále Fed Cupu vyhrálo 3:0

Kateřina Siniaková dnes ve třetím utkání porazila Američanku Sofii Keninovou 7:5, 5:7 a 7:5.

Byl to velmi dramatický zápas. Kateřina ve třetím setu již vedla 3-0, 40-15, pak 4-1 a měla dva brejkboly na 5-1. Pak Kateřina za sebou prohrála pár gamů a Keninová vyrovnala na 5:5. Pak Keninová měla dokonce dva match bally, které neproměnila. Nakonec však Kateřina třetí set přece jen vyhrála a to 7:5. Siniaková měla štěstí, že Američanka byla ještě labilnější (ještě křehčí). Byl to divný zápas s mnoha nevynucenými chybami na obou stranách, dvou dosti labilních (křehkých) hráček. Musím však přiznat, že každá z nich hraje tisíckrát lépe, než jsem kdy jako amatér hrál já. Takže bych měl mlčet a je nekritizovat.
Gratuluji českému týmu k vítězství. R^ Petr Pála je vynikající trenér našeho Fed Cup týmu.

V současné době máme hodně vynikajících tenistek, šest v první stovce singl žebříčku. Lucie Šafářová oznámila, že v lednu příštího roku s profesionálním tenisem skončí. Máme za ní však spoustu náhrad. Vedle zkušených Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Barbory Strýcové a Kristýny Plíškové máme mladé nadějné hráčky: Siniakovou, Vondroušovou a Krejčíkovou. Ve čtyřhře válí též Sestini Hlaváčková, Pešková a Hradecká.
Přesto vše je však můj osobní názor, že to je jen sport a místo pasivně špičkový sport sledovat je lepší sám trochu aktivně, byť jen rekreačně, sportovat. Vřele to všem doporučuji a přeji vám při tom mnoho radosti.

Autor: Jaroslav Chudáček | sobota 10.11.2018 18:03 | karma článku: 20.73 | přečteno: 1084x

Další články blogera

Jaroslav Chudáček

Babišov

V článku navrhuji řešení (sice ne všech) současných problémů Evropy. Evropanům se vede nyní velmi dobře, nejsou však spokojeni a dají se tušit problémy v blízké budoucnosti.

11.12.2018 v 17:11 | Karma článku: 17.03 | Přečteno: 736 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Thereza Mayová přijela žebrat do Nizozemska

Vystoupení či možná přece jen nevystoupení Spojeného království (UK) z Evropské unie se dostává do velmi napínavého (byť dosti trapného) finále.

11.12.2018 v 13:34 | Karma článku: 12.81 | Přečteno: 730 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Předávkování vitamínem B6

Rozumný člověk jí rozmanitou stravu a nepotřebuje si kupovat a jíst vitamíny v tabletkách. Existuje však obrovský dobře prosperující průmysl, který různé doplňky stravy vyrábí.

9.12.2018 v 15:02 | Karma článku: 23.11 | Přečteno: 1100 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Automuzeum Louwman - Tatra 87, Lamborghini 350 GT a několik dalších aut

V Haagu se nachází vynikající Louwman museum. V tomto fotoblogu prezentuji americké hasičské auto z r. 1922, Mercedes-Benz Nürnberg (1933), Mercedes-Benz T500K Spezial Roadster (1936), Lamborghini 350 GT (1965) a Tatru 87 (1948).

17.11.2018 v 23:09 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 285 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Ziegler

Výborně Slavia a plzeňská Viktorka

Oba mančafty mně udělaly radost a jsme rád, že Česká republika bude mít na jaře dva zástupce v Evropské lize. Je to pěkný úspěch našeho fotbalu.

14.12.2018 v 10:27 | Karma článku: 15.91 | Přečteno: 304 | Diskuse

Pavel Vildomec

Internacionalizace Sparty pokračuje.

Na Letnou přichází další cizinec. Fanoušci Sparty nevěřícně kroutí hlavou a internacionálně přecpaná letenská šatna vyhlíží další posilu. Bůh s vámi Karlssone!

12.12.2018 v 15:24 | Karma článku: 36.78 | Přečteno: 2691 | Diskuse

Veronika Klapalová

Hasičská mládež z Houdkovic dostala Nadační příspěvek z Hasičského fondu Nadace AGROFERT

Hasičská mládež z Houdkovic dostala od Hasičského fondu Nadace Agrofert příspěvek, který byl použit na materiálně-technické vybavení. https://sdhhoudkovice.estranky.cz

11.12.2018 v 19:37 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 910 | Diskuse

Pavel Hewlit

Třeba bych mohl hrát za Spartu

Na sport jsem lempl. Já to vím, sportovci to ví, fanoušci to ví – přesto se v mém životě objevily i sportovní vrcholy, na nichž jsem odcházel – abych zase čekal na comeback.

11.12.2018 v 16:47 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 473 | Diskuse

Pavel Janeček

Ach ta Sparta.. aneb parodie na řízení klubu?

"Na Slovácku selhali Kanga s Čivičem, kteří se nechali vyloučit, teď jsme to nezvládli znovu." "Musíme dohrát soutěž a pak si všechno v klidu s vedením vyhodnotit,"

10.12.2018 v 16:26 | Karma článku: 21.72 | Přečteno: 896 | Diskuse
Počet článků 182 Celková karma 18.63 Průměrná čtenost 1209

Matematik, logik a informatik. Vystudoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy university v Praze (RNDr. a CSc.). Od roku 1977 žije v Nizozemsku. Zde pracoval ve výzkumu, jako docent informatiky na univerzitě a v softwarovém průmyslu.
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
 

Locations of visitors to this page

 

Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz