Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německo v Rusku opět prohrálo

27. 06. 2018 20:15:09
Na mistrovství světa v kopané úřadující mistr světa Německo dnes utrpělo překvapivou porážku 0:2 od Jižní Koreji. Nepostoupilo tak do dalšího kola a vrací se domů. Ze skupiny F postupují Švédsko a Mexiko.

Německo s pouhými třemi body skončilo ve skupině poslední. Ve skupině prohrálo s Mexikem a s Jižní Korejí. S pomocí polského rozhodčího (neuznaná penalta) porazilo pouze Švédsko. Po tomto utkání se Švédy se Němci chovali dost nehorázně, vysmívali se Švédským fotbalistů a dva z nich jim mávali pěstmi před očima. Fotbalová utkání jsou často hodně emocionální. Toto chování německých hráčů a činovníků bylo dosti neprofesionální a nesportovní.
Nerad jsem škodolibý, ale tuto porážku Němcům, po jejich slabé hře ve skupině a jejich chování po zápasu se Švédskem přeji.

Potvrdila se tak stará dobrá tradice, že Němci v Rusku moc úspěšní nejsou.
Jediná významná věc, avšak hodně diskutabilní a nemorální, která se Němcům v Rusku kdy povedla je, že propašovali Lenina a jeho kumpány s marxistickou filozofií vlakem do Ruska, aby Rusko, svého tehdejší protivníka ve válce, oslabili. Povedlo se to, ale jen z krátkodobého hlediska. Lenin vydal dekret o míru a Rusko vystoupilo z první světové války. To Německu na chvíli pomohlo. První světovou válku však přesto prohráli.

Druhou světovou válku pak prohráli především v Rusku a z velké části díky obyvatelům Sovětského svazu, vedeného bolševiky, kterým kdysi pomohli se v Rusku dostat k moci. Ne že bych Rusy a bolševiky měl rád, dá se však říci, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A i v tomto případě se to potvrdilo. Němci Leninovi a jeho kumpánům pomohli se v Rusku dostat k moci, tím nesmírně uškodili mnoha Rusům, kteří s bolševiky nesympatizovali. Během druhé světové války v Rusku spáchali nacisté obrovská zvěrstva. Známé je například, že Němci bombardovali zamrzlé jezero, přes které z okupovaného a hladovějícího Leningradu utíkali civilisté. Bomby rozbily led a mnoho Rusů v tomto jezeru našlo smrt.

Mimochodem, s Němci mám osobně jen dobré zkušenosti. Jejich politické myšlení se mi však často nelíbí. Mají až přehnaný smysl pro disciplínu, poslouchají často bezmyšlenkovitě své vůdce a mají pocit nadřazenosti, a to i jinak rozumní Němci.

Známý je výrok Garyho Linekera, že fotbal je jednoduchá hra, kde se 22 hráčů 90 minut honí za míčem a nakonec vždy zvítězí Němci. Já k tomu dodávám, toto však neplatí, když se hraje v Rusku, tam Němci nevyhrávají.

Zdroje a citáty

Tak tohle se nečekalo. Jakákoliv výhra by vzhledem k výsledku souběžně hraného utkání poslala Němce ze skupiny F do osmifinále světového šampionátu. Úřadující mistr však překvapivě podlehl Jižní Koreji 0:2 a s turnajem se loučí.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/fotbal-mistrovstvi-sveta-2018-skupina-f-jizni-korea-nemecko-p35-/ms-fotbal-2018.aspx?c=A180627_112914_ms-fotbal-2018_elv

Polský sudí Szymon Marciniak v první půli chybně neodpískal pokutový kop po zákroku Jeroma Boatenga, německého obránce pak ale deset minut před koncem po dvou žlutých kartách vyloučil.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/fotbal-mistrovstvi-sveta-2018-skupina-f-nemecko-svedsko-ppb-/ms-fotbal-2018.aspx?c=A180623_191002_ms-fotbal-2018_elv

Největší německé selhání v dějinách MS. A fanoušci už nechtějí Löwa

Před 100 lety vyjel ze Švýcarska vlak s V.I.P. bolševiky, který změnil dějiny

VIDEO: Lenin jel v roce 1917 dělat revoluci z Curychu zapečetěným německým vlakem
Lenin se vrací. Bolševický převrat stál Německo desítky milionů marek
Football is a simple game. Twenty-two men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans always win.

Poznámky na závěr
O té příhodě s vlakem, který dovezl Lenina a jeho společníky ze Švýcarska do Ruska, jsem četl již dávno. Teď jsem jen zagoogloval a uvedl zde dva články na toto téma, které jsem tak našel jako první, aniž bych je četl. Nevím tedy, zda toto jsou nejlepší a nejpřesnější články o této příhodě.
Vím, že politika by se do sportu míchat neměla. S tím souhlasím. Nedalo mi však zmínit, že se Němcům prostě v Rusku nedaří.

Milí čtenáři, děkuji vám za přečtení a těším se na diskusi.

Autor: Jaroslav Chudáček | středa 27.6.2018 20:15 | karma článku: 30.55 | přečteno: 2198x


Další články blogera

Jaroslav Chudáček

Jan Hus a Alexander Dubček - tragické postavy české a československé historie

Žili v jiných dobách, přesto měli mnoho věcí společných. Snažili se reformovat tehdejší systém, sami však byli jeho součástí a naivně diskutovali s mocipány o víře (náboženství) nebo o komunistické ideologii. Na to doplatili.

5.7.2018 v 10:28 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 516 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Volvo Ocean Race, 2017-18

V neděli 24. června 2018 dopluly do cíle v Haagu lodě a týmy, účastníci 13. edice závodu plachetnic Volvo Ocean Race. Sedm týmů během osmi měsíců obeplulo Zemi, při čemž urazilo 45 000 mořských mil. Článek obsahuje fotografie.

30.6.2018 v 17:56 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 310 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una v Singapuru

11. června 2018 se americký prezident Donald Trump v Singapuru setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

14.6.2018 v 19:46 | Karma článku: 21.39 | Přečteno: 396 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Vlastimil Nesrsta

Fotbal, sex a video

Byl to hezký měsíc s fotbalem. Mistrovství světa v Rusku přineslo spoustu krásných zápasů, nádherných gólů, sportovních příběhů a radost miliónům fanoušků na celém světě.

16.7.2018 v 11:15 | Karma článku: 23.85 | Přečteno: 478 | Diskuse

Jana Veselá

Jak využít sjezdovku v létě ?

Sjezdovka a vlek se dá v létě využít například na velkolepé závody... závody světové série ve fourcrossu s názvem JBC 4X Revelations..

16.7.2018 v 9:32 | Karma článku: 6.79 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jiří Žamboch

Video na MS ve fotbale - zásadní pokrok ke spravedlnosti s jasnými rezervami.

Vyšší spravedlnost s nemalým zdržováním, nejednotná pravidla používání, konec informační převahy diváků na stadionu nad rozhodčím, proč technika nehlásí i další zásadní situace- třeba ofsajd, když to umí ?

13.7.2018 v 11:58 | Karma článku: 16.92 | Přečteno: 608 | Diskuse

Karol Wild

Když je to mistrovství

Mistrovství světa ve fotbale mě přivedlo ke vzpomínkám na mládí. Dovolte, abych se o ně podělil i když jsem fotbal hrál jen jako kluk na škvárovém hřišti.

9.7.2018 v 23:45 | Karma článku: 7.43 | Přečteno: 201 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Královna sesazena, ať žije královna!

Máme na tu olympiádu tragické vzpomínky. Slyšíme-li slovní spojení LOH Mnichov 1972, patrně každému se vybaví krvavý teroristický útok palestinských Arabů proti izraelskému olympijskému týmu. Bilance byla děsivá.

7.7.2018 v 10:30 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 409 | Diskuse
Počet článků 167 Celková karma 23.75 Průměrná čtenost 1228

Matematik, logik a informatik. Vystudoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy university v Praze (RNDr. a CSc.). Od roku 1977 žije v Nizozemsku. Zde pracoval ve výzkumu, jako docent informatiky na univerzitě a v softwarovém průmyslu.
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
 

Locations of visitors to this page

 

Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz