V Belgii zemřela tříletá holčička při pronásledování auta s imigranty policií

17. 05. 2018 19:31:33
V noci na dnešek v Belgii policie pronásledovala auto s imigranty. Zemřela při tom tříletá holčička.

Citát z nizozemského deníku Telegraaf:
"Meisje (3) sterft bij politieachtervolging
Bij een politieachtervolging in de buurt van de Zuid-Belgische stad Bergen zou in de nacht van woensdag op donderdag een 3-jarig meisje om het leven zijn gekomen.
Ze viel vermoedelijk uit het raam toen de politie jacht maakte op een bestelbus met immigranten. Dat melden Belgische media.
De achtervolging zou zijn ingezet na een ongeval tussen de bestelbus, een Peugeot Boxer, en een ander voertuig op de E42 in Maisières.
De personen in het busje, zo’n dertig man, zouden hierop erg geschrokken zijn. Het meisje werd naar verluidt uit het raam gehangen om de agenten op afstand te houden. Volgens de politie was het kind nog in leven toen de agenten haar zagen."

Volný překlad do češtiny:
Tříletá holčička zemřela při pronásledování policií
V noci ze středy na čtvrtek v blízkosti jihobelgického města Bergen (francouzsky Mons) prý přišlo tříleté děvče o život (skutečně je to tak nepřesně napsané: "ZOU ... om leven zijn gekomen"). Belgická média hlásí, že pravděpodobně vypadla z okna, když policie pronásledovala dodávku s imigranty.
Pronásledování začalo po nehodě mezi dodávkou Peugeot Boxer a jiným autem na E42 v Maisières.
Zhruba 30 osob v autě se zděsilo, když se to stalo. Proslýchá se, že děvče bylo vyvěšeno z okna, aby byli agenti policie udržování v odstupu. Dle policie, když dítě uviděli, tak ještě žilo.

Telegraaf je hodně bulvární deník. Obsahuje velké fotografie, snaží se působit hlavně na emoce, články jsou zpravidla krátké, informace jdou málokdy do hloubky, má dobrou rubriku o sportu a reklamy na prodeje použitých aut. Nehraje si však tolik na politickou korektnost a často dobře a stručně informuje o tom, co se stalo. Tento deník nečtu, odkaz na článek jsem zahlédl v jiném nizozemském médii (MSN Nieuws zde).
Článek je trochu nejasně napsaný, používá výrazy jako pravděpodobně (vermoedelijk), proslýchá se (naar verluidt). Velmi se mi nelíbí název článku "Tříletá holčička zemřela při pronásledování policií", který je velmi nejasný a zavádějící.

Telegraaf dal odkaz na tento článek na své facebookové stránky, viz zde. Pod odkazem se rozvinula ohnivá diskuse (v holandštině). Diskutéři jsou stejně jako diskutéři pod články o (nelegální) imigraci zde na iDnes.cz a blog.iDnes.cz silně rozděleni. Jedni jednoznačně odsuzují imigranty a varují před tím, aby jich sem přicházelo stále více. Jiní zdůrazňují, že toto jsou narušení jedinci a takoví se vyskytují ve všech národnostech, viz:
"Sandra Busch Dit waren gewoon gestoorde mensen. Die heb je in alle nationaliteiten. Stop met alle mensen over een kam te scheren. En daag jezelf uit jezelf te verdiepen in cultuur en mens voor je wat uitkraamt."
Zmíněné Sandře bylo velmi drsně odpovězeno jinou ženou: "Pokud chceš zamezit pojmenování problémů migrace, tak tvůj typ hloupých lidí udržuje problém. ... (velice drsnou a vulgární větu nepřekládám) Vidíš zde hinduisty, budhisty páchat teror, naivní Káčo?", viz
"Trudy Weijers
En om een groot terreur-probleem niet te mogen benoemen houden jouw soort domme mensen de terreur in stand...."Laat je maar door die gasten (op)naaien! Zie jij hier Hindoes, Boedisten aanslagen plegen, onnozele trien?"
(Dodatek 18.5.2018, 10:36: Výše zmíněná reakce Trudy Weijers už byla na facebooku smazána, nejspíš kvůli vulgárnosti. Přibyly však nové příspěvky, například takové, které Sandru srovnávají se pštrosem (který hlavu schovává do písku, aby neviděl nepěkné věci, které se dějí).)


Co se stalo, je velmi smutné. Na tomto incidentu mne zarazilo nejvíce to, že imigranti psychologicky vydírají policii tím, že dítě za jízdy "vyvěšují" z okna auta, a riskují život dítěte.
Jednoduché a pro všechny strany humánní řešení problému nelegální imigrace neznám a asi ani neexistuje. Situace zašla bohužel příliš daleko, v některých zemích je bída, řádí tam islamisté a války. Hlavní problém v Evropě je, že obyvatelstvo (v Belgii, Nizozemsku, Francii atd.) a politici jsou velmi rozděleni v tom, jak problém vidí a jak by se měl řešit. Omezení nelegální imigrace se mi však zdá být nezbytné.

Odkazy na jiné články v nizozemštině o tomto nešťastném incidentu, včetně seriózních médií
- Nizozemský deník AD - zde je již v nadpisu článku uvedeno, že "oni" pověsili dívku z okna, aby policii udrželi v dostatečné vzdálenosti
- Belgické HLN - i zde je již v nadpisu článku uvedeno, že "oni" pověsili dívku z okna, aby policii udrželi v dostatečné vzdálenosti. Mně se tato důležitá poznámka do nadpisu článku nevešla.
Více odkazů uvádět nebudu. Když jsem zadal Googlu dotaz "meisje sterft bij politie achtervolging" tak jsem dostal velké množství výsledků, viz zde.

Dodatek 18.5.2018 12:30
Webové stránky seriózního nizozemského deníku NRC Handelsblad dnes informují, viz zde, že se jednalo o Kurdy, kteří přijeli z francouzského přechodného útulku a že šofér je podezřelý z pašování lidí a pokusu o vraždu. (...De Koerden kwamen uit een Frans opvangkamp. De chauffeur van de bus wordt verdacht van mensensmokkel en poging tot moord. (NRC))
Tímto zde končím mé informace o tomto incidentu, nechci si příliš kazit náladu sledováním takovýchto věcí. I když pochopitelně oči před nimi zavírat nemůžeme.

Autor: Jaroslav Chudáček | čtvrtek 17.5.2018 19:31 | karma článku: 32.79 | přečteno: 2125x


Další články blogera

Jaroslav Chudáček

Neupřímnost Edvarda Beneše a Alexandra Dubčeka

Dnes si připomínáme 80. výročí Mnichovské zrady v roce 1938. 21. srpna jsme si připomněli 50. výročí okupace Československa Sovětskou, Polskou, Maďarskou, Bulharskou a Východoněmeckou armádou.

29.9.2018 v 11:28 | Karma článku: 22.03 | Přečteno: 616 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Přednáška Michaela Atiyaha o jeho důkazu Riemannovy hypotézy

Dnes 24. září 2018 Sir Michael Atiyah na Heidelberg Laurerat Forum (HLF) prezentoval svůj (zatím nezkontrolovaný a nepotvrzený důkaz) Riemannovy hypotézy.

24.9.2018 v 14:13 | Karma článku: 21.74 | Přečteno: 1501 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Devadesátiletý matematik tvrdí, že našel důkaz Riemannovy hypotézy

Dnes 21. září 2018 časopis New Scientist publikoval článek, že devadesátiletý britský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel "jednoduchý" důkaz Riemannovy hypotézy.

21.9.2018 v 22:25 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 1370 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Mé vzpomínky na rok 1968 - třetí část, 21. srpen ráno

V této sérii článků se pokouším stručně popsat, co si o roku 1968 pamatuji, jak jsem tehdejší politiku viděl a jak jsem rok 1968 a léta kolem prožil.

21.8.2018 v 19:58 | Karma článku: 19.92 | Přečteno: 304 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dušan Póč

Už by jej mohli sundat...

Jsou více než dva týdny po volbách a Jiří Čunek stále visí nad jedním z nejfrekventovanějších míst ve Vsetíně, respektive z výšky shlíží na lid vsetínský a návštěvníky města promenující se po ploše náměstí Svobody.

21.10.2018 v 15:14 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 528 |

Zdeněk Brynych

Bydlet či nebydlet?

Problém bydlení trápí tisíce lidí, kterým nezbývá nic než platit velký dluh nebo drahý podnájem. Proč tomu tak je? jde to i jinak?

21.10.2018 v 12:16 | Karma článku: 17.20 | Přečteno: 504 | Diskuse

Jan Dvořák

Česká levice stejným krokem!

Sobota dvacátého října vejde do análů domácí politické scény jako významný mezník. Do té doby to vypadalo, že komunisté a socialisti tvoří dva nesmiřitelné tábory.

21.10.2018 v 10:06 | Karma článku: 17.81 | Přečteno: 435 | Diskuse

Radomír Dolanský

Klause mladšího je pro Fialu škoda, pro ODS nikoliv

Potenciál Václava Klause ml. se projevil již při volbách do Parlamentu, kdy s hlasy lidu pro Klause převálcoval předsedu ODS i s celou jeho klakou věrných. Odměnou je mu kritika ze strany podstatně méně úspěšných spolustraníků.

21.10.2018 v 7:28 | Karma článku: 43.93 | Přečteno: 2847 | Diskuse

Martin Mařák

Fake news, návod k použití

U nás v tomto fake news umění vynikají zejména proputinovští trollové, katastrofisté a jiní obchodníci se strachem a jejich fandové. Sdružují se na různých známých tzv. alternativních webech.

21.10.2018 v 1:52 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 551 | Diskuse
Počet článků 177 Celková karma 21.03 Průměrná čtenost 1212

Matematik, logik a informatik. Vystudoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy university v Praze (RNDr. a CSc.). Od roku 1977 žije v Nizozemsku. Zde pracoval ve výzkumu, jako docent informatiky na univerzitě a v softwarovém průmyslu.
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
 

Locations of visitors to this page

 

Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz